Inteligentny dom

Dawniej rezydencją kierował kamerdyner w czarnym surducie. Odpowiadał za organizację pracy personelu, nadzorował zadania, o których mieszkańcy zdawali się nie mieć pojęcia. Dziś wracamy do idei kierowania domem, jednak w inny sposób. Stawiamy na smart home, czyli dom inteligentny, ponieważ, mimo upływu lat, jedno pozostało niezmienne – to miejsce, które naprawdę się liczy.

Współczesne mieszkania przepełniają złożone instalacje, urządzenia i zintegrowane systemy sterowania. Istotnie, zautomatyzowanie budynku poprawia komfort życia mieszkańców, o ile nawigowanie procesów nie wymaga zbyt dużego zaangażowania. Budynek inteligentny to coś więcej niż tylko przestrzeń powstała w myśl nowoczesnej architektury pasywnej. To przede wszystkim podręczny system integracji urządzeń, obsługiwany przez intuicyjny panel, smartfon czy tablet. To również poczucie technologicznej organizacji codzienności, o której jednak użytkownik nie musi myśleć.

Komunikacja, współdziałanie i spójność oprogramowania to serce smart home, zaś sterowanie oświetleniem cichym przyklaskiem to już nie kinowa iluzja, a codzienność przyszłości.

Prezentacja systemu FiBARO Urządzenia FIBARO tworzą kompleksowy ekosystem dostosowany do funkcji pomieszczeń i potrzeb mieszkańców.